Tu v USA každá mama robí deťom scrabooks (kniha s fotkami a poznámkami) a rôzne fotoalbumy. Fotky sú moja slabá stránka, ako ste určite postrehli aj na mojom blogu.Na Vianoce si chcem kúpiť nový fotoaparát a dúfam, že to bude motivácia fotiť viac a kvalitnejšie…… Ďalší môj problém je vyvolávanie a ukladanie do albumov…. Ale dosť bolo sťažovania sa.

 Minulý rok som začala písať  pre deti “občastníček” kde zaznamenávam ich pokroky a aktivity.  Píšem v mojej osobe, čo cítim a ako vidím moje deti. (Možno nám to raz v puberte pomôže prekonať  určité generačné problémy, alebo deti budú mať spomienku na mamu, až tu raz nebudem…) Chcem tento Word dokument preniesť do novej súkromnej web stránky, kde by som pridávala aj fotky a videá…. Potrebovala by som poradiť ak viete o takejto možnosti, prosím napíšte mi. Viem, že existujú rôzne fotoalbumy, ja by som chcela skôr písať. Asi pozriem nejaký formát blogu na WordPress alebo blogspot.

Páči sa mi aj nápad mojej kamarátky Timey, ktorá píše journal (každý večer píše, čo s deťmi prežili a oni sa zapájajú a hovoria čo písať)

2 Comments on Denník pre deti

 1. Gabi says:

  Leni, neboj, už len tento blog s občasnými fotkami môže byť niekedy pre deti pekná spominka na to ako bolo.
  Hovorím si to aj ja pri tom mojom a nebránim sa sem tam aj uverejneniu fotiek svojich detí, nech to má aj dokumentačnú hodnotu:)
  Obom krpčekom do osobitných paierových kufríkov, ktoré ešte nafasovali v pôrodnici, odkladáme rôzne drobnosti. Sviečku z krstu, vlásky z prvých strihaní, ich prvú poštu, výtlačok miestnych novín, v ktorých sú uverejnení medzi novonarodenými deťmi, odtlačky ich rúk a nôžky po narodení a postupne pribúdajú ďalšie.
  Manžel zas má notesík, kde si zapisuje ich detské výrazy a skomoleniny a takto dávame dokopy akési čriepky z ich detsva:)
  Myslím, že akýkoľvek spôsob si vyberieme, tak ho deti ocenia, až keď budú dospelé a možno budú mať už svoje deti… Tak smelo do archívovania:)Gabi

 2. Lenka says:

  Gabi dakujem za inspiraciu. Velmi sa mi paci ta myslienka s kufrikom.

Leave a Reply