Dnes je deň otcov a ja som veľmi vďačná za môjho. Mala som šťastné detstvo. Moji rodičia si vždy rozumeli a doteraz sa majú veľmi radi.O harmóniu našej rodiny sa postarali obidvaja. Mamina bola domáci hospodár a tatino sa staral, aby sme mali všetko, čo sme potrebovali. Otec má veľmi podnikavého ducha a je to múdry človek. Vždy vedel, čo má urobiť, ešte predtým, ako všetci ostatní. Keď sme boli malí pracoval v mäsokombináte a popritom mal ďalšie dve roboty. Po revolúcii začal ako prvý podnikať v Púchove. Najskôr sme predávali hamburgeri a potom zeleninu. Keď sa začalo rozbiehať poisťovníctvo, bol tam opäť medzi prvými. Keď ostatní jeho kolegovia vyhadzovali zarobené peniaze na drahé autá, otec investoval do kúpy obchodov, čo tiež bolo vtedy len v plienkach. Aby sa na dôchodku nenudil, tak postavil svojpomocne veľkú chatu a spolu s chalupou po prarodičoch ju prenajíma. Momentálne sa zaoberá stavbou našej chaty. Tento človek je stále v pohybe a ako sa hovorí vždy na správnom mieste v pravý čas.

Ale jeho druhá stránka je ešte krajšia. Keby som opísala jedným slovom, ako sa pri ňom cítim, tak to je slovo bezpečne. Celé detstvo som cítila, že nás ochraňuje a nikdy sa nám nič zlé nemôže stať lebo je tu on. A keď sa aj niečo stalo, tak vždy ma ubezpečil, že to bude dobré. Pamätám sa keď mamina bola v nemocnici a vyzeralo to s ňou dosť vážne, otec sa o nás staral a rozprával ako bude všetko dobré a celé dni sme prežívali radostne a pokojne. Keď som zišla dole  raz večer, keď sme už mali spať, našla som ho plakať do vankúša. Svoje citi schovával, ale vtedy som si uvedomila, že on je tiež človek,  ktorý je veľmi  citlivý a ako strašne ľúbi maminu…..

Ďalšia jeho výborná vlastnosť je, že je rozdajný a skromný. Pamätám si, že keď nám ostal napríklad len jeden jogurt vždy nám ho dal a to tak bolo zo všetkým.

 Otec prispieva finančne na kostol a pomáha tomu kto to  potrebuje.

Jediné čo ma vždy mrzí je jedna situácia z puberty. Tati asi vieš o čom hovorím. Prosím odpusť mi, doteraz sa za to hanbím, ale Lenka v puberte to bola  hotová pohroma…..Som veľmi rada, že s otcom mám výborný vzťah a priala by som si, aby bol ešte dlho medzi  nami a naučil moje deti veľa vecí do života. Dúfam, že za pár týždňov sa Luky naučí ako sa betónuje a muruje, to mu bude hádam na začiatok stačiť.
Tati ĽÚBIM  ŤA.

Related Posts

2 thoughts on “Môj tatino

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *