Placky z krabieho mäsa (Crab Cakes)

Chcela som vyskúšať nový recept, tak nech sa páči. Krabie tyčinky s  cestovinou za studena nám veľmi nechutia, tak sme urobili teplé krabie placky. Recept je veľmi jednoduchý a môžete si ho prispôsobiť Vašim chutiam.

Originálny recept v angličtine nájdete TU. Recept je na 8  placiek.

A tu je môj prispôsobený.

1 balík krabích tyčiniek (imitácia krabu)

1 vajíčko

2 veľké lyžice majonézy

2 veľké  lyžice nakrájanej zelenej cibuľky

10 “Saltine crackers” na Slovensku by som ich  nahradila namočenými rožkami v mlieku  a strúhankou, alebo slanými sušienkami

2 lyžice mlieka

1/3  lyžice Red  Hot sause omáčky (môžete nahradiť nejakou štipľavou omáčkou alebo pridať viac korenia a  papriky)

ml. korenie, tymian, soľ

Majonéza sa rozmieša  s vajíčkom a  cibuľkou. Saltiny popučíme, pridáme mlieko a  krabie tyčinky nakrájame na menšie kúsky. Všetko spolu zmiešame a tvorime malé  placky, ako keď robíme fašírky. Ja som ich ešte obalila v strúhanke . Pečieme na oleji 3 min z každej strany. Podávame s čímkoľvek chcete, mali sme hnedú ryžu zo včera, tak som z nej  urobila  čínsku ryžu s vajíčkom a zeleninou. Recept  môžete nájsť v archíve  Overené recepty.

Tip: Skúste vysmažiť jednu placku a okoreňte a dosoľte podľa chuti. Mne sa zdali trošku (blend), bez chuti, tak som pridala Hot Sause, ktorý pridal na pikantnosti. Napíšte mi do čoho používate krabie tyčinky (mám ešte jeden balík, ktorý musím minúť.) Ďakujem.

Related Posts

2 thoughts on “Placky z krabieho mäsa (Crab Cakes)

  1. Lenka, myslíš naše Surimi tyčinky? Môj syn ich miluje na opekačke napichnuté na palici – a opeká si ich. Zábavne napuchnú a o to ide :).Pekný deň, díky za recept.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *