Milujem lečo v lete. Paradajky a papriky nikdy nechutia lepšie ako práve v sezóne. Na jednoduché lečo potrebujeme:6 paradajok                                                                                                                                                                                                                        3 papriky ak nemáte možnosť kúpiť tenkostené zelené tak červené, žlté a oranžové su fain, nedávajte hrubé zelené           1veľká  cibuľa                                                                                                                                                                                                                        2 strúčiky cesnaku                                                                                                                                                                                                      olej                                                                                                                                                                                                                                           2 vajíčka                                                                                                                                                                                                                 pochúťková smotana                                                                                                                                                                                             klobáska alebo zvyšky párkov a iného vareného alebo udeného mäsa

Na oleji orestujeme cibuľu a cesnak, pridáme párky a papriku. Dusíme asi tak 10 minút a nakoniec pridáme paradajky. Dusíme dokial paradajky nie su mäkké cca 15min. Ja pridávam na zahustenie dve vajíčka, ktoré rozmiešame a varíme ďaľších 5 minút. Tu v USA pridávam aj pochúťkovú smotanu. Lečo najlepšie chutí s  čerstvým chlebom.

2 Comments on Letné lečo

  1. Maryann Sivak says:

    Thank you for this wonderful recipe. I tried it today and it is delicious.

    • Lenka says:

      You are welcome. I am glad you like it. You can find more recipes on the right corner my website under laber “Overene recepty”

Leave a Reply