S manželom sme vo veľa veciach podobní, ale v ročných obdobiach nie. Práve nastala jeho najobľúbenejšia čas roka a pre mňa tá nepríjemná. Upršané deprimujúce počasie s čakaním na zimu to je charakteristika jesene v mojich očiach….. Na druhú stranu, to všetko aj tak rýchlo prejde a príde moja očakávaná jar. Vtedy sa nielen príroda zobúdza ale aj ja. Nie je krajší pohľad,  ako keď vidíte  prvé jarné kvety.

Tu sa všetci pripravujú na Halloween. Takže aj mi si pôjdem kúpiť tekvice spravíme si lampáše a urobíme si z nich tekvicový koláč a prívarok. Za pár dní sa začnú farbiť listy, tak budeme chodiť do parku a hľadať tie  najkrajšie  a najfarebnejšie. Taktiež chcem vyskúšať zopár nových sezónnych receptov. Ak natrafím na niečo super, určite Vám dám vedieť. Tento rok chcem vysadiť záhradu aj na jeseň. Skúsim šalát, špenát, reďkvičku a určite tradične cesnak. Potom bude Thanskgiving, za chvíľu Vianoce a Lukyho narodeniny a od Januára to beží samo.  No a budúci rok plánujeme ísť na Slovensko koncom mája. Takže rok prebehne ako voda.  Aké ročné obdobie máte najradšej Vy?

Prajem Vám slnečnú a príjemnú jeseň.

 

Related Posts

2 thoughts on “Začína jeseň

  1. Ahoj Leni,

    ja som jesen tiez nemala rada, prave kvoli dovodom, ktore pises ty – zima, depky, dazd… Odkedy som sa ale v oktobri vydavala, zmenila som nazor na jesen:) Mam na svadbu krasne spomienky, tak preto. Okrem toho, teraz je take krasne pocasie, bezvetrie, slnecno, 65 stupnov, idealne. V lete boli priserne horucavy a v zime zase kosa. Kiezby to takto chcelo este chvilu vydrzat. Listy sa u nas uz krasne farbia.
    Na Slovensko sa buduci rok chystas zase bez manzela? Ja viem, do roboty sa chodit musi, dovolenky nie je nazvys, ale ja by som malicke deti od manzela na tri mesiace nezobrala.

  2. Leni dakujem za komentar. Tento rok bol Jamie s nami na dva tyzdne viac mu to nedovolovala praca. Buduci rok to tiez tak planujeme. Mam uzasneho manzela, ktory ma podporuje vo vsetkom a vie ze je dolezite, aby deti stravili cas so svojimi starymi rodicmi,sesternicami a celou mojou rodinou a naucili sa dobre po slovensky, takze preto volim dlhsie pobyty.
    Dufam ze mate Leni stale peknu jesen u nas v Charlotte sa to tak strieda teraz napriklad prsi a prsi.
    Prajem krasny den. Papa

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *